ikony
 

5 zalet rolet rzymskich - poznaj je wszystkie!


Jeśli mielibyśmy jednym zdaniem scharakteryzować rolety rzymskie to z pewnością brzmiałoby ono tak: rolety rzymskie to idealne połączenie funkcjonalności rolet z estetyką zasłon. I w zasadzie w tym krótkim zdaniu zawiera się wszystko, bowiem ten typ rolet należy do jednych z najbardziej funkcjonalnych i stylowych osłon okiennych. Jeśli chcesz poznać je lepiej i zyskać pewność, że rolety rzymskie są rozwiązaniem, którego szukasz, przeczytaj poniższy tekst, poznaj 5 zalet tego rozwiązania i przekonaj się, że to opcja skrojona na miarę Twoich potrzeb!


 

Kilka opcji montażowych do wyboru

Niewymiarowe okno? Wnęka okienna, którą chciałbyś zakryć? A może wynajmowane mieszkanie, w które nie bardzo możesz ingerować? To nie problem! Rolety rzymskie marki Karnix wyposażone zostały w system umożliwiający zamontowanie ich na trzy różne sposoby. Jednym z nich jest bezinwazyjny montaż – w praktyce oznacza to tyle, że zawieszenie rolety na ramie okiennej zajmie Ci zaledwie kilka chwil, a cała akcja obejdzie się bez wiercenia, niszczenia ramy, bez bałaganu i bez dziur. Same plusy! Dodatkowym atutem takiego rozwiązania jest także fakt, że rolety rzymskie zamontowane systemem bezinwazyjnym łatwo jest usunąć, a klej i haczyki nie pozostawiają żadnych uszkodzeń.

Rolety rzymskie można takie zamontować do ściany znajdującej się bezpośrednio nad oknem lub – jeśli wymaga tego specyfika wnętrza – do sufitu. To opcja wymagająca użycia wiertła, pozwala jednak na szereg ciekawych aranżacji oraz osłonięcie okna o nietypowym kształcie lub wnęki okiennej.

 

Prosta i intuicyjna obsługa

Rozwijanie i zwijane rolety rzymskiej jest banalne w swej prostocie – wystarczy pociągnąć za umieszczony z prawej bądź lewej strony sznurek, by całkowicie rozwinąć lub zwinąć roletę w zależności od pory dnia lub aktywności. Jednocześnie, dzięki wyposażeniu rolety w samohamujący mechanizm koralikowy możliwe jest precyzyjne ustawienie tkaniny na żądanej wysokości i wpuszczenie do pomieszczenia dokładnie tyle światła, ile potrzebujesz. Nie bez znaczenia jest także fakt, że dzięki wykorzystaniu mechanizmu koralikowego sterowanie roletą odbywa się płynnie i łatwo – bez szarpania, zacinania się i krzywego opadania.

 

Możliwość prania

Zdecydowaną większość modeli rolet rzymskich dostępnych na rynku można z łatwością ściągnąć i wyprać, zupełnie tak jak tradycyjne zasłony. Dzięki temu zdecydowanie łatwiej, niż w przypadku innych osłon okiennych, takich jak żaluzje czy tradycyjne rolety ekranowe, pozbędziesz się kurzu lub ewentualnych zabrudzeń. Dzięki temu rolety rzymskie są szczególnie popularne wśród alergików oraz osób, które lubią funkcjonalne i efektowne rozwiązania.

 

Wyjątkowa estetyka

Tym, co wyróżnia rolety rzymskie spośród wszystkich dostępnych na rynku osłon okiennych jest bez wątpienia ich efektowny wygląd. Charakterystyczne fałdy to efekt specjalnego ułożenia materiału i przeszyć, dzięki którym podwinięta roleta układa się w dekoracyjny zwój materiału. Jednocześnie nawet podczas całkowitego zwinięcia roleta jest cały czas widoczna – dzięki temu zawsze stanowi niebanalną ozdobę pomieszczenia. Co ważne, nakładające się na siebie fałdy pozwalają stopniować poziom osłonięcia – także wtedy, gdy wykorzystany materiał nie należy do przesadnie grubych i zaciemniających.

 

Ponadczasowy styl i łatwość dopasowania

Do jakich wnętrz pasują rolety rzymskie? Zdecydowanie do wszystkich! Ten typ osłony okiennej doskonale sprawdzi się jako dopełnienie każdej aranżacji – zarówno klasycznej, jak i minimalistycznej,  skandynawskiej a nawet… glamoour! Sekretem ich uniwersalności jest prosta forma i specyficzny wygląd, który łatwo dopasować do każdego stylu.

Nie bez znaczenia jest także mnogość dostępnych na rynku opcji kolorystycznych, które pozwalają na naprawdę wiele aranżacji – zarówno stonowanych, jak i bardziej szalonych. Do najpopularniejszych bez wątpienia należą te, wykorzystujące materiały w odcieniach szarości, bieli, beżu i brązów - kolory ziemi w połączeniu ze strukturalnym materiałem zawsze będą prezentować się niezwykle stylowo.